ELOKUVAN ESITYKSET

Päivitämme esitystiedot tälle sivulle ja Panimomestari / The Master Brewer Facebook-sivulle heti kun tiedot voidaan julkaista.

TULEVAT ESITYKSET

Ambrosia Food & Drink Film Festival, 19-20.11.2022 (Venäjä)

Asti International Film Festival, 30.11.-4.12.2022 (Italia)

Dalmatia Film Festival, 1-4.12.2022 (Kroatia)

History, Arts and Sciences International Doc Fest, 14-18.12.2022 Ateena (Kreikka)

Kalamata International Short Documentary Film Festival, 20-23.1.2023 (Kreikka)

TOTEUTUNEET ESITYKSET

International Portrait Film Festival, 12.11.2022 klo 18:45 Cinema House, Sofia (Bulgaria)

Easthampton Film Festival 2022 Favorites Screening, 11.11.2022 klo 20:00 Easthampton Media in Eastworks (USA)

Bahia Independent Cinema Festival 4-7.11. Salvador de Bahia (Brasilia)

Birmingham Film Festival, 5.11.2022 klo 14:00 Millennium Point (UK)

Seoul Int’l Food Film Festival, 22.10.2022 klo 13:00 ja 25.10.2022 klo 13:30 KB Maru, Hong-dae, Seoul (Korea)

Lyhyesti Kerran Kuussa – ”Elämä on Juhla”, 9.10.2022 klo 15:00 Kino K13 Helsinki

Tornion Panimon 6v-juhlat, 8.10.2022 klo 18:00 Lappari

Gaia International Film Festival, 26.9-2.10.2022 (Italia)

Trujillo Independent Film Festival 23-26.9.2022 (Peru)

Kino Ylläs – Dokumentteja Pohjolasta, 4.9.2022 klo 21:30 Ihmisen Rinki

Slow Filme – Festival Internacional de Cinema, Alimentação e Cultura Local, 28.8.2022 klo 16:00 (Brasilia)

Reel Doc Fest, 27.8.2022, The Westin Lombard, Chicago (USA) – 2nd Runner Up palkinto

International Documentary Festival of Ierapetra, 7.8.2022 klo 16:00 Mosque Square of Ierapetra (Kreikka) – 2nd Award International Short-Length Documentary Film palkinto

Galichnik Film Festival, 7.8.2022, Upija Amphitheatre (Pohjois-Makedonia)

Oklahoma City Documentary Film Festival, 4.8.2022 klo 17:30 Auditorium at Douglass (USA)

MidCoast Film Festival, 31.7.2022 klo 13:00 Lincoln Theatre, Damariscotta (USA)

Atlantic International Film Festival, 27-30.6.2022 (Kolumbia)

Ramsgate International Film & TV Festival, 12.6.2022 klo 14:30 The Falstaff Hotel (Englanti)

Chelovek Truda International Film Festival, 29.5.2022 Yekaterinburg (Venäjä)

Easthampton Film Festival, 26.5.2022 klo 19:30 Abandoned Building Brewery (USA)

The Cavan Arts Festival, 21-22.5.2022 Irlanti

Grecanica International Film Festival, 20.5.2022 Italia – Audience Award palkinto

Construir Cine International Labor Film Festival, 9-15.5.2022 Argentina

Oneota Film Festival (Best of the Fest screening), 24.4.2022 klo 15:00 T-Blocks, Decorah, Iowa (USA)

Santa Cruz International Film Festival, 15-17.4.2022 (Argentiina)

Erikoisnäytös Cinema Orion 12.4.2022 klo 19:30 Helsinki

Arctic Design Week, 25.3.2022 klo 18:00 ja klo 19:00 KURU-lounge, Rovaniemi

Yksityisnäytös 17.3.2022 klo 13:30 Ylitornio

Oneota Film Festival, 4.3.2022 klo 19:55 & 5.3.2022 klo 13:00 Hotel Winneshiek Ballroom, Decorah, Iowa (USA) – Kunniamaininta lyhyet dokumenttielokuvat

Bosnia & Herzegovina Tourism Film Festival, 26.2.2022 Sarajevo (Bosnia ja Herzegovina)

Pápa International Historical Film Festival, 26.2.2022 klo 16:00 Petőfi Filmszínház (Unkari)

Frozen River Film Festival, 12.2.2022 klo 15:00 Winona State University Campus – Miller Auditorium (USA)

Beautiful Country International Film Festival, 22.1.2022 UCCA Center for Contemporary Art (Kiina)

Midnight Soul Film Festival, 20.1.2022 klo 18:30 Folkets Bio Royal, Luleå (Ruotsi) – Audience Award palkinto

Dunedin International Film Festival, 14.1.2022 klo 21:45 Soggy Bottom Brewery (USA)

Northern Character Film festival, 28.11.2021 klo 14:15 Lillan, Luleå (Ruotsi)

Northern Character Film festival, 27.11.2021 klo 21:00 Verdensteatret, Tromssa (Norja)

Seoul International Food Film Festival, 22.11.2021 klo 11:30 Artnine (Korea)

Kettupäivät, 21.11. klo 13:30 Cinema Orion

Mente Locale Film Festival, 21-22.2021 Doc a casa platform (Italia) – Visione Globale pääpalkinto

Tornio 400v esitykset:

21.11.2021 klo 17.00 Arpelan kylätalo

21.11.2021 klo 13.00 Kaakamon kylätalo

20.11.2021 klo 13.00 Tornionlaakson museo

19.11.2021 klo 19.00 Vojakkalan nuorisoseura

18.11.2021 klo 19.00 Karungin koulu

17.11.2021 klo 19.00 Tornion Bio Rex (Sali 1)

16.11.2021 klo 14.05 Tornion lukio (yksityisnäytös)

16.11.2021 klo 8.15 Raumon koulu (yksityisnäytös)

15.11.2021 klo 9:30 Tornion lukio (yksityisnäytös)

Kerala Shot Film Festival, 14.11.2021 Joshi Socialist Foundation, Pune (Intia)

The Mescalito Biopic Fest, 12.11.2021 klo 18:00 Cinema dei Piccoli, Rooma (Italia)

DOCUTAH International Documentary Film Festival, 3.11. klo 15:10 Pineview 6 & 5.11. klo 18:40 Pineview 7 (USA) –  Parhaan ulkomaisen lyhyen dokumenttielokuvan palkinto

Foça International Archaeological and Cultural Heritage Film Festival, 24.10.2021 klo 21:00 Marseilles Square & 26.10.2021 klo 16:00 Reha Midilli Cultural Centre (Turkki)

BangkokThai International Film Festival, 24.10.2021 (Thaimaa)

The Pigeon International Film Festival, 14.10.2021 klo 20:00 & 16.10.2021 klo 14:00 Ísafjarðar Bíó (Islanti) – Parhaan dokumenttielokuvan palkinto

Louth International Film Festival,  2.10.2021 klo 13:00 An Táin art centre (Irlanti)

APOX Film Festival, 2.10.2021 klo 10:00 Kino Veli Lošinj (Kroatia)

Cibo Corto Cine Festival Internazionale,  26-29.8.2021 Portopalo di Capo Passero (Italia)

Blue Sea Film Festival, 19-22.8.2021 Rauma

6° Canal de Panama International Film Festival, 12-15.8.2021 Panama City (Panama)

Huhtamo International Film Festival, 17.7.2021 klo 20:00 Honkapirtti (Mäkiläntie 104)

Bardolino Film Festival, 18.6.2021 klo 16:00 Cinema Teatro Corallo (via Fosse, 13 / Bardolino, Italia)